Trening przed zawodami bikini fitness musi być dobrze ułożony, starannie przemyślany i zaplanowany przez naprawdę doświadczoną osobę. Dzięki temu możliwe jest idealne zbudowanie mięśni i takie wyrzeźbienie sylwetki, aby wygranie zawodów było osiągalne.

Najważniejszy jest oczywiście trening siłowy. To właśnie on pozwala na zwiększenie metabolizmu i poruszenie nawet najbardziej ukrytych partii mięśni. Sprawdzają się tutaj ćwiczenia, angażujące wiele partii mięśni i wszystkie stawy – martwy ciąg, podnoszenie na drążku, przysiady ze sztangą czy popularne muscle up. Dodatkowo w poszczególne dni tygodnia należy ćwiczyć konkretne partii mięśni – na przykład w poniedziałek nogi – w środę plecy i brzuch, a w piątek ręce, bicepsy, tricepsy i przedramiona. W ten sposób możliwe jest harmonijne budowanie sylwetki.

Bardzo ważne dla efektywności treningu są odpowiednie suplementy diety. Aby mięśnie mogły rosnąć, potrzebna jest kreatyna i BCAA, a także odżywki białkowe. Również aminokwasy odgrywają ogromną rolę, zarówno endogenne, jak i egzogenne – to właśnie one w dużym stopniu regulują pracę organizmu. Warto także sięgać po odżywki przedtreningowe, odżywki potreningowe, spalacze tłuszczu i specjalne kompleksy witamin i minerałów. Dzięki temu organizm otrzymuje wszystko czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Jest to szczególnie ważne podczas intensywnych treningów, w szczególności przed zawodami, kiedy chcemy osiągać jak najlepsze efekty. Morderczy trening każdego dnia to coś, co najbardziej lubię. Dzięki niemu mogę osiągać super wyniki podczas zawodów bikini fitness!