Planujesz rozpoczęcie przygody z zawodami bikini fitness i myślisz, że wiesz już wszystko, bo masz zaplanowany odpowiedni trening i ułożoną dietę? Nic bardziej mylnego – zapominasz o dwóch równie istotnych elementach, bez których się nie obejdzie, czyli o odpowiedniej regeneracji i przede wszystkim profesjonalnej suplementacji. Suplementy diety są niezbędne i nie należy o nich zapominać i w szczególności ich pomijać, jeżeli chcesz stanąć na podium zaraz obok najlepszych zawodniczek bikini fitness.

Podstawą są odżywki białkowe. To one budują nasze mięśni – na początek oblicz swoje dzienne zapotrzebowanie na białko. Maksymalna ilość to dwa gramy na jeden kilogram masy ciała. To, czego nie zjesz w diecie możesz uzupełnić stosując odżywki białkowe.

Bardzo ważny jest też magnez. Suplementy diety z magnezem pozwalają na odpowiednie wchłanianie składników odżywczych. Oprócz tego magnez dba o Twój układ nerwowy, który przed zawodami może być bardzo mocno obciążony.

Pamiętaj o BCAA – dzięki niemu unikniesz DOMS, czyli opóźnionych bolów mięśniowych, a Twoje mięśnie będą regenerowały się o wiele szybciej. Dzięki połączeniu leucyny, izoleucyny i waliny będziesz miała o wiele więcej energii podczas treningów, dzięki czemu wizyty na siłowni i spędzone tam godziny przyniosą lepiej zauważalne i wcześniejsze efekty.

Warto również wiedzieć, że sprawdzi się odzież sportowa. Odpowiednio dopasowana odzież sportowa dla kobiet to podstawa – dzięki niej będziesz czuła się komfortowo podczas zawodów i będziesz pięknie wyglądać!